۱۰ دلیلی که آموزش‌های آنلاین را دوست داشتنی می‌کنند

در دوران همه گیری کرونا بسیاری از کسب و کارها با چالش‌های زیادی مواجه شدند و بسیاری از مشاغل به سمت کسب و کار آنلاین رفتند.

کلاس‌های درس از جمله کلاس‌های موسیقی نیز از این قاعده مستثنا نبودند و تمام آموزشگاه‌های موسیقی و کلاس‌های خصوصی به شکل آنلاین برگزار شدند. این تجربه باعث شد که مربیان موسیقی و اوکوله‌له با چالش‌های جدیدی روبرو شوند. در کنار جنبه‌های منفی اما تجربه‌های مثبت بسیاری نیز شکل گرفت. در اینجا به ۱۰ علتی که باعث می‌شود کلاس‌های موسیقی آنلاین را کاربردی بدانیم می‌پردازیم.

راحتی

دیگر خبری از رانندگی در ترافیک و هوای سرد و گرم نیست. همیشه قبل از کلاس نیم ساعت وقت برای آماده شدن می‌گذاشتیم، اوکوله‌له‌ را توی کاور قرار می‌دادیم و کتاب‌ها و جزوه‌ها را برمیداشتیم و برای رفتن به کلاس موسیقی راه میفتادیم. زمستان‌های سرد و بعضا پر برف و یخبندان و تابستان‌های گرم و طاقت فرسا. اما در این دوران تنها کاری که احتیاج است انجام دهیم روشن کردن کامپیوتر، تبلت و گوشی موبایل است و در عرض چند دقیقه در کلاس حاضر میشویم.

دسترسی

برای بسیاری از هنرجویان که به هر دلیلی نمی‌توانستند در کلاس‌ها حضور پیدا کنند کلاس‌های آنلاین شرایطی را فراهم کرد که از یادگیری موسیقی عقب نیفتند. آنها راحت تنوانستند هر نوع پشتیبانی که بخواهند از مربی خود دریافت کنند.

مرور

یکی از بهترین اتفاقاتی که در کلاس‌های آنلاین و آفلاین میافتد کلیپ‌های آموزشی است. کلیپ‌هایی که مربیان در پیام‌رسان‌ها برای هنرآموزان خود ارسال می‌کردند و هنرآموزان توانستند در منزل بار‌ها و بارها مطالب را با دیدن فیلم‌ها دوره کنند.

اشتراک گذاری

بسیاری از ما به خاطر دوری از دوستان و آشنایان خود ارتباط کمی داشتیم. اما این دوران به ما این فرصت را داد تا بتوانیم اجراهای خود را در رسیتال‌ها و کنسرت‌های آنلاین با بسیاری از دوستان خود به اشتراک بگذاریم.

زمان بندی منعطف

زمانبندی کلاس‌ها در بسیاری از مواقع برای هنرجویان و مربیان سخت بود. شاید شب‌ها برای رفت و آمد هنرآموزان سخت بود و یا اغلب زمان‌ها برای مربیان پیدا کردن زمان خالی برای هنرجوی جدید سخت بوده است اما با آنلاین شدن کلاس‌ها این مشکل تا حد زیادی برطرف شده است. کار از خانه و در هر ساعتی از روز امکان پذیر است.

دوستی‌های جدید

در بسیاری از کلاس‌های گروهی که در این دوران که به شکل آنلاین شکل گرفت ما دوستان جدیدی نه تنها از سراسر ایران بلکه در گوشه و کنار دنیا پیدا کردیم که شاید در موقعیت‌های دیگر چنین امکانی وجود نداشت.

ضبط کردن

اگرچه موضوع ضبط کردن جدید نیست اما در این دوران شاهد انتشار ویدئو کلیپ‌های بسیاری بودیم. بسیاری از ما اعتماد به نفس اجرا کردن را نداشتیم اما در این دوران قرنطینه قابلیت‌های جدیدی را به دست آوردیم، کلیپ‌های نوازندگی خود را در صفحات اجتماعی برای عموم به اشتراک گذاشتیم.

یادگیری تکنیک‌های جدید و دوستی با تکنولوژی

این دوران ما را بیشتر به سمت یادگیری برنامه‌های جدید برد. هرچقدر که سخت اما نه تنها هنرجویان بلکه مربیان نیز برای یادگیری برنامه‌های میکس ویدئو و صدا برای هنرجویان خود شروع به یادگیری کردند و شاید ما اگر مجبور نبودیم به دنبال یادگیری تکنولوژی‌های جدید نمیرفتیم و صد البته که تکنولوژی نیز در این دوران پیشرفت چشمگیری داشت و برنامه‌های کاربردی بسیاری ساخته شد.

لباس‌های راحتی

چرا که نه؟ ما توانستیم در منزل در هنگام آموزش و یادگیری با لباس‌های راحت خود جلوی دوربین بنشینیم و جوی دوستانه‌تر را بین هنرجویان و مربیان تجربه کنیم. البته متوجه شدیم که لباس پایین‌تنه مناسبی برای احتیاط بپوشیم.

نتیجه

ما انسان‌ها موجوداتی هستیم که همیشه خود را با هر شرایطی وفق خواهیم داد. خواه در زمینه تکنولوژی و یا یادگیری مهارت‌های جدید برای استفاده در کلاس‌های درس، چه در کلاس‌های موسیقی در یک موسسه آموزشی برای تعداد زیادی هنرجو و یا آموزش به یکی از اعضای خانواده. این دوران برای هیچکدام از ما دوران راحتی نیست اما ما نشان دادیم که می‌توانیم خلاق باشیم. در کنار یکدیگر بودیم و خواهیم بود و همگی به کمک هم خواهیم آمد و در این راه یکدیگر را تنها نخواهیم گذاشت.

آکادمی اوکوله‌له در کنار شما عزیزان خواهد ماند و در سال جدید برنامه‌های جدید و راهکارهای جدید را در راه آموزش اوکوله‌له به شما ارائه خواهد داد.

همچنین شما می‌توانید کتاب آموزش اوکوله‌له را از فروشگاه آکادمی اوکوله‌له خریداری کنید.

مقالات مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *